Wędrowna Grupa Krajoznawcza w Kotach |20.06.2026| |RELACJA|
To już chyba nasza tradycja, że półrocze wędrowania wieńczymy udziałem w Festiwalu Rzeczno-Bagiennym. Dokładnie w samo południe spotkaliśmy się w Kotach, by w upale i pełnym słońcu przewędrować przez bladowskie łąki.
Coroczne wytyczanie nowej trasy z tego samego punktu staje się dla nas coraz większym wyzwaniem. Tym razem wybraliśmy kierunek Bladowa. Trasa o długości 7 km prowadziła przez malownicze łąki oraz skomplikowaną sieć rowów melioracyjnych. Po drodze minęliśmy rzekę Wel i jej dopływ – Płośniczankę. Trasa może nie była wymagająca, ale ze względu na panujący upał pozwoliliśmy sobie na spokojne, spacerowe tempo. W takich warunkach cień okazuje się wyjątkowo pożądany.
Na zakończenie spotkania troje uczestników zostało uhonorowanych odznakami.
Teraz przed nami wakacyjna przerwa. Na kolejne wyjście Wędrownej Grupy Krajoznawczej zapraszamy we wrześniu.
Do zobaczenia!












